Silly Season -Sommar 2026

0
BoroDubai

Bara att börja om känns ändå som vi har en bra en del bra stomme: Brynn, malanda , Jones Britain, Morris, conway.

Gazette rapportera om att vi kommer signa Sarmiento. Visat nollän så länge men hoppas han är bättre med en försäsong

0
BoroDubai

Truppen :

Målvakter: Brynn ok första målvakt men behöver en konkurrent med erfarenhet.

Försvar: antagligen den bästa lag delen i år.
Britain, malanda, fry, jones, ayling, är ok .

Behöver ny högerback som back up rotation. Sen ny vänsterback med. Ok en mittback backup.

Mittfält räkna med hackney lämna för runt 20 miljoner pund. Ersättare plus en till. Morris är bra.
Browne möjligen 4 val. Gilbert sälj.


Anfall:
Conway , strelec, sen två eller 3 nya anfallare.

Kan sälja Whittiker om rätt pengar. Är som Azaz bra poäng men för dålig för PL och försvinner för mycket under matchen.

McGree och några till kan säljas med ..

Behöver 3 toppspelare för anfallet så nuvarande blir rotations.

1
grahnen

Tror vi det blir mer en 4-2-3-1 som gäller nu när Kim kanske får sätta sin prägel på truppen? Det är väl det och 4-3-3 han spela som mest innan Boro. Här har det ju spelats en hel del andra formationer, som han sa själv att han inte använt innan. Utan att han har fått anpassa sig efter materialet.

Håller med om målvakt. Brynn stundtals väldigt bra men har en del misstag i sig.

Backlinjen känns OK! Fry med utgående kontrakt, där måste vi väl signa upp ett nytt? Targett, kan vi få loss honom? Varit nyttig! Iofs kanske vi får ha en skadefri Bangura och Munroe som kom för framtiden.

Malanda tänkte jag kort efter han kom att han kändes för bra för championship, men kanske blir kvar nu ändå?

Sen kommer vi behöva få in en ny stomme på innermittfältet. Hackney blir tuff ersätta. Gilbert kan vi kasta ja. Castledine kanske kan växa, finns nånting där men en del skador.

Behöver lite mer spets framåt framförallt. Tyvärr får vi säkert dras med några av Sarmiento, Sene, Hansen, Strelec. Whitaker har gjort sina mål, kluven där. Bra när han är bra, tyvärr helt osynlig sista matcherna när det behövdes som mest.

Känns som det behövs göras en hel del ändå.

0
BoroDubai

Ja känns som alla pengar som kommer in från hackney går användas till att ersätta han och sen förbättra anfallet. Strelec ska vara bänk rotation till någon som Lankshear eller liknande. Conway tror jag kommer kunna lyfta sig och ligga runt 15-20 mål med en bättre anfallare bredvid sig.

Sälja Whittingham om någon vida över 12-15 miljoner. Är som azaz bra poäng men inte stark nog för att höja laget i svåra lägen.

Skulle hellre ta två nya yttrar med fart för 4-5 miljoner st.

Försvaret behöver inte lägga pengar på och målvakt visst ta någon grattis. Igen inte värt o lägga pengar på.

Prio för mig anfallare med speed och physik samt yttrar med speed och teknik

0
BoroDubai

Released:
Forss
Fry
Lenihan
Gilbert
Silvera
Barlaser
Tredje målvakt

Förväntas att Fry signa ett nytt kontrakt.

Hoppas vi kan få en någon förstärkning rätt snabbt så kan få lite nytt hopp


Svara på inlägget

Du måste vara inloggad för att skriva